Beslenme Felsefemiz

Beslenme, evcil dostunuzun açlık duygusunu bastırmak ya da karnını doyurmak değildir. Beslenme; evcil dostunuzun sağlığını korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda almasını sağlamaktır.

Evcil dostunuzun, besin ihtiyaçlarının yeterli miktarda ve doğru şekilde karşılanması doğru  büyüme, gelişme, bağışıklık sistemi için gereklidir. Gerekli olan besin maddeleri yeterince karşılanmadığı durumlarda ise gelişim bozuklukları ve hastalıklar oluşmaktadır.

Mamalarımızın formülü bu bilgiler ışığında oluşturulmuştur. Bunun yanında sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için ürün çeşidine göre  idrar yollarını, sindirim sistemini ve deri sistemini desteklemek için özel formüller oluşturulmuştur.

Sağlıklı beslemenin bilinciyle mamalarımızın içeriklerini seçerken de aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Ürünlerimiz soya ve mısır içermediği gibi, besin değeri ve sindirilebilirliği yüksek besin maddelerinden oluşmaktadır.

Beslenme Felsefemiz
Beslenme Felsefemiz

Kırmızı Et / Beyaz Et

Evcil dostlarınızın sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürülebilmesi için beslenme son derece önemlidir. Protein kaynağı ve tahıl seçiminde evcil dostlarımızın sindirim sistemi dikkate alınarak en yararlı besin maddeleri seçilmiştir.

Somon

Somon, son derece kaliteli yağ asitlerine sahiptir. Oldukça yararlı olan Omega 3 yağ asidini barındıran somon sayesinde kedi ve köpeklerin tüyleri normalden çok daha parlak ve sağlıklı görünecektir. Aynı zamanda Omega 3, vücut direncini ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi açısından da eşsiz bir besin kaynağıdır.
Beslenme Felsefemiz
Beslenme Felsefemiz

Bezelye

Mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein ve birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpekler ve kedilerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir.

Bira Mayası

Bira mayası, B vitaminleri, amino asitler, lifler, magnezyum, demir, çinko ve krom gibi mineraller açısından zengindir. Kalp ve damar sağlığı, kan dolaşımı için gerekli hormon ve enzimlerin sentezlenmesine yardımcı olur.
Beslenme Felsefemiz
Beslenme Felsefemiz

Buğday

Buğday, özellikle bağırsak sağlığı için önemlidir. Bağırsakların hareketlenmesine katkıda bulunur. Toksinlerin deriden temizlenmesini sağlar. Göz sağlığı konusunda buğday oldukça faydalıdır. Vücutta kan şekeri seviyesinin dengelenmesine yardımcı olmaktadır.

Keten tohumu

Keten tohumu içinde bulunan çözünür lif, uygun gastrointestinal fonksiyonların korunmasında yardımcı olur ve çözünmeyen lif, serum LDL (kötü) kolesterol seviyelerini düşürerek kalbi sağlıklı tutmada önemli bir rol oynar. Vücuttaki hormonları dengeleyen kimyasallara dönüşen zengin bir lignan kaynağıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Beslenme Felsefemiz
Beslenme Felsefemiz

Nohut

Baklagiller ailesinin protein yönünden en zengin üyesidir. Nohut, dostlarımızın bağışıklık sistemini güçlendirir ve içerisinde proteinin yanı sıra mineraller ve vitaminler barındırır. Yüksek lif oranı ile dostunuzun sindirimini güçlendirir.

Patates

Kabuğunu soyduğunuzda bir anda muhteşem bir besin kaynağına dönüşür. Vitamin E, A, B-6, C, kalsiyum, demir, folate, potasyum içerir.
Beslenme Felsefemiz
Beslenme Felsefemiz

Pirinç

Kabuğunu soyduğunuzda bir anda muhteşem bir besin kaynağına dönüşür. Vitamin E, A, B-6, C, kalsiyum, demir, folate, potasyum içerir.

Yucca

Yucca karaciğer, böbrek, safra kesesi ve pankreas fonksiyonlarının desteklenmesinde ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının azaltılmasında etkilidir.
Beslenme Felsefemiz